Šildymo sistemos

Šildymo sistemos – tai saugaus ir jaukaus mūsų gyvenimo garantas!

Gyvename tokiame klimate, kuris mūsų nelepina nuolatine šiluma, todėl turi būti patikimos šildymo sistemos, kurios leis turėti šiltus ir jaukius namus. Tačiau vienas iš pagrindinių reikalavimų yra taupumas ir ekonomiškumas, taip pat minimalios sąnaudos šildymo sistemos įrengimui. UAB „DS Santveko“ specialistai Jums padės suderinti šildymo sistemos ekonomiškumą su patogumu ir komfortu. Jums pageidaujat sumontuosime dujinius, granulinius, kieto kuro katilus, įrengsime saulės kolektorių sistemas, sumontuosime geoterminio šildymo įrangą. Visuomet Jums patarsime, bei teiksime visokeriopas konsultacijas. O gal Jums tiesiog norisi ramiais žiemos vakarais pasimėgauti rusenančio židinio ar krosnelės liepsna? Mūsų įmonės specialistai Jūsų paslaugoms. Gyvenkite šiltai ir jaukiai, o tuo pačiu ekonomiškai.

Norime paminėti keletą šildymo sistemų tipų:

Radiatorinio šildymo sistema geriausiai žinoma ir plačiausiai paplitusi. Apie 80% radiatorių rinkos užima plieniniai paneliniai radiatoriai, toliau eina ketiniai, aliumininiai ir konvektoriai. Pagal radiatorių prijungimo prie vamzdynų būdą yra skiriama: dvivamzdė „klasikinė“, dvivamzdė kolektorinė, vienvamzdė ir vienvamzdė kolektorinė. Yra ir daugiau prijungimų būdų, bet juos galima priskirti vienai iš išvardintų sistemų atmainai.

Kolektorinės sistemos pasižymi žymiai platesnėmis reguliavimo ir valdymo galimybėmis, akivaizdesne ir logiškesne veikimo struktūra. Todėl pastaruoju metu jos taikomos labai plačiai. Kolektorius – tai skirstytuvas, nuo kurio atsišakoja vamzdžiai į radiatorius. Paprastai įrengiamas vienas kolektorius bute arba vienbučio namo aukšte.

Grindinė šildymo sistema skirstoma į: grindų šildymą ir grindinį šildymą. Grindų šildymas dar vadinamas „komfortinėmis grindimis“. Pačios grindys šildomos tik tiek, kad jos būtų maloniai šiltos. Tačiau gali būti taip, kad jos nepajėgs sušildyti patalpos, tokiu atveju naudojamas grindinis šildymas – kai grindys įšyla tiek, kad gali sušildyti ir patalpos orą.

Grindjuostinė (plintusinė) šildymo sistema – tai pagal visą patalpos perimetrą išdėstyti siauri ir žemi konvektoriai, kurių išorė apiforminta panašiai kaip grindjuosčių (plintusų). Dėl savo mažų matmenų, ši šildymo sistema negali atiduoti pakankamo kiekio šilumos, kurio užtektų mums įprastinio būsto patalpoms šildyti.

Akumuliacinės talpos ir kam jos reikaligos? Veikimo principas paprastas bet efektyvus. Šilumos gamyba ir jos vartojimas laiko atžvilgiu nevisada sutampa. Šilumos gamybos metu talpa kaip tarsi šilumos sandėlis sukaupia perteklinę šilumą ir vartojimo metu tolygiai ją atiduoda į šildymo sistemą. Todėl labiausiai pravartu ir efektyvu talpas naudoti kartu su kieto kuro katilais, Saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistemose. Pastaruoju metu dauguma naujų katilinių sprendimų siūloma daryti naudojant centrinį šilumos kaupiklį. Pasirenkant tam tikrus akumuliacinių talpų prijungimo būdus ir efektyviai išnaudojant temperatūrinio sluoksniavimo principus galima pasiekti nemažą šilumos energijos ir kuro ekonomiją.